Bezszczotkowa wysokomomentowa zakrętarka

elektromechaniczna

Brushless electric torque tool





O projekcie

Członkowie konsorcjum

Ogłoszenia

Członkowie konsorcjum

agh
eaiiib
kaiib

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica - Lider Projektu

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica jest nowoczesną Uczelnią publiczną o zasięgu ogólnopolskim, rozwijającą partnerską współpracę z uczelniami Europy i świata. Akademia Górniczo-Hutnicza jest uniwersytetem technicznym, w którym nauki ścisłe mają bardzo silną reprezentację i stanowią podstawę rozwoju maksymalnie szerokiego spektrum nauk stosowanych oraz stopniowo wzrastającej roli nauk humanistycznych. Zgodnie ze światowymi trendami rozwoju tworzymy nowe kierunki kształcenia, ale zachowujemy klasyczne, niezbędne do prawidłowego rozwoju nauki, techniki oraz gospodarki naszego kraju.


Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej

Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej (EAIiIB) AGH jest jednym z największych wydziałów wśród polskich uczelni. Zajmuje bardzo wysoką pozycję w gronie pokrewnych placówek w kraju i na świecie. Wydział swoimi korzeniami sięga roku 1952 kiedy to Wydział Elektromechaniczny został podzielony na dwa wydziały (Elektryfikacji Górnictwa i Hutnictwa oraz Mechanizacji Górnictwa i Hutnictwa). Obecny Wydział jest kontynuatorem dynamicznego rozwoju przez ostatnich 60 lat Wydziału Elektryfikacji Górnictwa i Hutnictwa. Aktualną nazwę Wydział przyjął w roku 2012 po restrukturyzacji Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki. Strategia rozwoju Wydziału obejmuje rozwój priorytetowych kierunków w obszarach najnowocześniejszych technik i technologii informacyjnych, bioinżynierii, robotyki, ekologicznego wytwarzania, przesyłania, przetwarzania i użytkowania energii elektrycznej, nowoczesnego sprzętu elektrycznego oraz metrologii.


Katedra Automatyki i Inżynierii Biomedycznej

Katedra Automatyki i Inżynierii Biomedycznej Wydziału EAIiIB Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, należy do największych w kraju uniwersyteckich jednostek dydaktyczno-naukowych zajmujących się dziedziną automatyki, robotyki, biocybernetyki i bioinżynierii, informatyki stosowanej i nauk systemowych. Katedra prowadzi na dwóch stopniach, dwa kierunki nauczania: Automatyka i Robotyka (stacjonarny i niestacjonarny) z 2-ma specjalnościami: Komputerowe Systemu Sterowania i Informatyka w Sterowaniu i Zarządzaniu, oraz kierunek Inżynieria Biomedyczna. W Katedrze prowadzone są też Studia Podyplomowe: Komputerowe Systemy Sterowania i Sterowanie Cyfrowe oraz Informatyka w Zarządzaniu.



Zakład Budowy Maszyn OSSA

Firma ZAKŁAD BUDOWY MASZYN OSSA przekształcona z firmy BTH-OSSA powstałej w 1996 roku. Specjalizuje się w produkcji i sprzedaży urządzeń ułatwiających rozwiązywanie problemów dotyczących połączeń śrubowych w przedsiębiorstwach i stanowi synonim wysokiej jakości obsługi w tej dziedzinie. Firma korzysta z bogatych doświadczeń firm niemieckich i szwedzkich. Początki współpracy sięgają roku 1992. Nasze biuro z sukcesem wprowadziło na rynek europejski produkty przez siebie projektowane i produkowane. Owocem wielu lat doświadczeń w zakresie sprzedaży i świadczenia usług są przekładnie planetarne, klucze hydrauliczne nasadowe, klucze hydrauliczne kasetowe oraz zakrętarki z napędem elektrycznym lub pneumatycznym. Ważnym i podstawowym partnerem w zakresie kluczy nasadowych - nasadek, złączek, przedłużeń, redukcji itd. jest firma szwedzka MOMENTO, która posiada 45-letnie doświadczenie w produkcji wysokiej jakości nasadek i uznawana jest za najlepszą firmę na świecie co potwierdza ponad 25% udział w rynku globalnym.


Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL

Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL jest liderem wśród jednostek zajmujących się problematyką maszyn i napędów elektrycznych, ich badaniami, rozwojem, projektowaniem, eksploatacją i diagnostyką.

W Instytucie prowadzone są prace naukowe i rozwojowe dotyczące m.in.:

Ponadto KOMEL oferuje usługi dotyczące silników i napędów elektrycznych, a to wykonywanie:

oraz produkuje:



agh
eaiiib
kaiib